Mokasyny, niezmienny hit od wielu sezonów

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Mokasyny to jeden z najchętniej i najczęściej kupowanych modeli butów w ostatnich czasach. I uwierzcie, że całej tej części nie stanowią same Panie, które jak wiemy buty kochają miłością bezwarunkową. Pośród zainteresowanych odnajdziemy też spore grono odbiorców wśród płci męskiej. Wynika to zapewne z niezliczonej ilości zalet tego modelu, ale o tym powiemy Wam w dalszej części tekstu. Teraz wróćmy na chwilę do historii i pomyślmy skąd mokasyny tak właściwie wzięły się w świecie mody. I tutaj mamy bardzo interesującą ciekawostkę, jak się bowiem okazuje buty te pojawiły się na świecie już bardzo dawno, a ich pierwszymi użytkownikami byli nie kto inni jak sami Indianie. Co najciekawsze mokasyny traktowano wtedy jako ważny element stroju, gdyż poszczególne plemiona były odróżniane właśnie dzięki rodzajom tego obuwia. Wróćmy jednak do teraźniejszości, teraz mokasyny stały się zdecydowanie uniwersalne i nosić mogą je przedstawiciele każdej płci. Aktualnie na rynku bardzo wielu producentów proponuje tego typu obuwie. Jakie jednak możemy znaleźć rodzaje i jak wybrać te najlepsze i najwygodniejsze dla Naszych stóp?

Rodzaje mokasynów:

  • mokasyny skórzane
  • mokasyny skórzane lakierowane
  • mokasyny z eko skóry
  • mokasyny z zamszu
  • mokasyny na płaskim spodzie
  • mokasyny z grubszym podbiciem

Jak wybrać idealne mokasyny dla każdego z Nas?

Jak wynika z powyższego rodzai mokasynów jest wiele, a na rynku jeśli dobrze poszukacie znajdziecie ich pewnie jeszcze o wiele więcej. Jednak pamiętajcie, że mokasyny to buty i pełnią jedną z najważniejszych ról w Naszym codziennym życiu. Pomagają Nam się przemieszczać z miejsca w miejsce a jak by nie było to właśnie na tym trochę polega Nasze życie. Dlatego wybierając model pomyśl o tym co najważniejsze, a na pierwszym miejscu powinna być tutaj wygoda Twoja oraz Twoich stóp. Wybór dobrego rozmiaru jest oczywiście kluczem do sukcesu, ale bardzo ważne jest też to z jakiego materiału będzie wykonany Twój but. Jeśli naprawdę sporo chodzisz i większość czasu spędzasz w butach wybierz te z prawdziwej skóry, które idealnie poddają się podczas chodzenia, jeśli wybierzesz te z różnych tworzyw mogą okazać się one mniej wygodnie, a nawet uwierać. Bardzo ważnym aspektem, którego nie należy pomijać przy zakupie jest też to tak wygląda podeszwa. Bardzo cieniutkie spody mogą nie okazać się wygodne, jeśli wybierzesz model z niższej półki cenowej, co może prowadzić do odczuwania każdej nierówności, dobrym wyborem są więc te mokasyny, które mają choć trochę grubszą podeszwę.

Podsumowując, niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną mokasyny będą świetnym wyborem zarówno na wiosnę jak też początek jesieni, ale dobrze wypadną również w letniej wieczornej stylizacji. Są to buty, które na stałe weszły w modowy kanon na całym świecie i naprawdę warto mieć je w szafie. Pamiętaj tylko, żeby wybierając swoje wymarzone mokasyny, zwrócić uwagę na to jak i z czego są wykonane, pamiętaj to wygoda jest najważniejsza!